Online Reservations

Title: Supervisory Development Course Track III
Date: August 15-19, 2022
Venue: WEBINAR (ZOOM)
Training Fee: ₱ 5,000.00
Level: Leadership
Training Hours: 40

No. Full Name Agency
1 JANINA M. HADJIDATU DSWD XII
2 AMIER HASSAN I. ADZA LGU - TALAYAN
3 SHAMIN B. CAMLIAN Department of Agriculture Regional Office XII
4 KHENETTE A. BUENCONSEJO TESDA
5 ROMIE G. GALLO Commission on Elections
6 ESTIHANA ALMERAH E. CAMARUDIN Ministry of Labor and Employment
7 RACHEL ANN M. GENTAPANAN PDEA
8 LADY DIANA A. ULONG BARANGAY LOCAL GOVERMENT OF DATU ODIN SINSUAT MAGUINDANAO
9 APRIL JOY F. BORERES Department of Human Settlements and Urban Development Field Office XII
10 GERARD LACS A. CONCEPCION Judiciary
11 LADY DIANA A. ULONG LADY BARANGAY LOCAL GOVERMENT OF DATU ODIN SINSUAT MAGUINDANAO
12 JOSE C. AMAGAN JR Local Government of General Santos City
13 SITTIE ALMAIDA M. KAPAMPANGAN Bureau of immigration
14 MACAPAGAL K. CAMSA National Commission on Indigenous Peoples
15 KATHRINE H. LOTILLA DepEd SOCCSKSARGEN
16 LORELYN S. FABULARE Deped South Cotabato
17 MOHAMMAD KHADAFFI C. DAUD DSWD XII
18 SHARA-MYELLAH S. SAMPACO DEPARTMENT OF AGRARIAN REFORM
19 MA. SHEILA S. ORBETA OFFICE OF THE PRESIDENTIAL ADVISER ON PEACE RECONCILLATION AND UNITY
20 ROHANIE A. DIMAAMPAO MBHTE
21 RONALD P. MONTERO NONE Department of Agriculture XII
22 AL-JEFFREY R. MINDALANO NCMF
23 MARIA CECILIA E. FRANDO Department of Agriculture
24 JUL-AMIN M. EDZA OPAPRU-IDB
25 KATRINA N. PONTANAR Metropolitan Cebu Water District
26 ROCHELLE C. DE PERALTA National Tobacco Administration
27 NIEVES F. CABIJE NATIONAL COMMISSION ON INDIGENOUS PEOPLES
28 STEPHENE S. BARREDO Employees Compensation Commission
29 WALID Y. ISKAK BANGSAMORO TRANSITION AUTHORITY - BARMM
30 JUDITH D. CAUBALEJO MBHTE BIPED
31 ANTONIO C. EVASCO METROPOLITAN MANILA DEVELOPMENT AUTHORITY
32 SHERYL R. CABILDO DENR 12
33 SHARON ROSE B. YSMAEL Philippine Health Insurance Corporation - Regional Office XII
34 EZELL A. TAN POPCOM XII
35 ROSEMARIE T. ZABALA Provincial Government of Isabela
36 MAYER E. DELGADO Anti-Red Tape Authority
37 MA. ERLIE JOSEFA R. BABAYEN-ON SCHOOLS DIVISION OFFICE OF COTABATO CITY, MBHTE-BARMM
38 PANCHO G. BALAWAG SCHOOLS DIVISION OFFICE OF COTABATO CITY, MBHTE-BARMM
39 EMALYN C. CONCON LTFRB 12
40 ROSALIE A. GREGORIO LGU - General Santos City
41 MARA ALEAH M. CAOILE Department of Agrarian Reform - North Cotabato Province
42 YASHIER R. ABUTAZIL YASH LAND REGISTRATION AUTHORITY
43 AL-HAMIDI B. PHARI SR Peoples Television Network Incorporated
44 NORHAIDAH D. SANGGACALA NONE DSWD XII
45 EMERIN B. ASTILLERO DepEd SOCCSKSARGEN
46 ALYSSA GRACE D. GOYONE DEPED SOCCSKSARGEN REGIONAL OFFICE
47 NEILMA L. AMBOLODTO Department of Agriculture RFO12
48 NEO ERIC P. DACANAY STI College of Cotabato
49 NASHJEEHANI G. UMBI
50 AYESHA MAE O. GAYAO IDB
51 ANIRAIDA B. PANGARUNGAN National Commission on Muslim Filipinos
52 NORJANNA T. LACOTO Office of the Chief Minister - BARMM
53 KHENETTE A. BUENCONSEJO TESDA
54 LUBIN R. DE VERA JR Board of Investments
55 JEREMIAS D. GALANTO NATIONAL POLICE COMMISSION REGION 12
56 ABDUL KARIM G. H. ALI NONE MENRE-LANAO DEL SUR
57 OMAILYN D. ABDULMALIK NONE INTEGRATED PROVINCIAL HEALTH OFFICE-LANAO DEL SUR